اطلاعات و سوالات

سوالات متداول

دور ریز آب در تصفیه آب های نیمه صنعتی
روش ro(اسمز معکوس) در دستگاه های تصفیه آب خانگی،نیمه صنعتی و صنعتی دارای وجه مشترک و یکسانی می باشد، فاضلاب یا همان دور ریز آب (پس آب ) است.
نکته قابل توجه
قابل ذکر است : هرچه TDS آب ورودی به دستگاه نیمه صنعتی برحسب PPM بالاتر باشد، دستگاه بطور اتومات و کاملا هوشمندانه دور ریز فاضلاب را مدیریت کرده و به لوله های فاضلاب انتقال می دهد . در نتیجه هر چه آب املاح مضر زیاد تری داشته باشد، دور ریز فاضلاب آن بیشتر و به مراتب آب تصفیه کمتری خروج پیدا می کند. همچنین بالعکس هر چی آب تمیزتر باشد به مراتب دور ریز فاضلاب کم و آب تصفیه شده بیشتر خروج می دهد .

بوی ناخوشاند و نامطبوع آب تصفیه شده به دلیل عواملی مانند وجود کثیفی یا میکروب داخل دستگاه تصفیه آب می باشد. البته اگر دستگاه تصفیه آب کاملا صحیح کارکند، هرگز بوی ناخوشایندی نخواهدداشت.
آبی که سالم و تصفیه شده باشد، بوی نامطبوعی ندارد و این اتفاق طبیعی نیست. بنابراین باید حساس و پیگیر باشید تا رفع شود.
عوامل ایجادکننده بوی ناخوشایند و نامطبوع در آّب
1. استفاده از فیلترهای تصفیه آب با کیفیت پایین .
2. عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب .
3. مدت زمانی طولانی آب تصفیه شده داخل مخزن بلااستفاده مانده است.
4. قسمتی از دستگاه تصفیه آب دارای میکروب است.

• حتما تعویض فیلترها را طبق زمان بندی که در پست های قبلی(باعنوان فیلترهای دستگاه تصفیه آب را چه زمانی تعویض کنیم) گفته شده انجام دهید.
• اگر فیلتر مرحله اول قبل از اینکه به زمان موردنظر جهت تعویض برسد، تغییر رنگ داد تعویض کنید.
• هرگز از فیلتر مرحله اول با شستشو مجددا استفاده نکنید، چون یکبار مصرف هستند.
• پس از اینکه فیلتر مرحله اول را تعویض کردین، بهتر است با آب سرد فیلترهای مرحله دو و سه را نیز بشویید.
• در زمانی که فیلترهای مرحله دوم و سوم را تعویض می کنید، دستگاه تصفیه آب را حتما رنگ گیری و هواگیری کنید.
• هنگامی که در شبکه های آب شهری حادثه ای رخ داد، شیر ورودی را ببندید و تا پایان تمیزشدن آب شیر را باز نکنید.

دستگاه تصفیه آب را در محلی که دارای احتمال سرما و یخ زدگی است ، نصب نکنید. اما در مواقعی که به ناچارباید دستگاه خارج از محیط خانه و در محیط باز باشد، برای جلوگیری از یخ زدگی دورواطراف دستگاه را عایق بندی و بپوشانید.
راهکاری که در این مواقع پیشنهاد می شود، ساختن اتاقکی دارای عایق بندی است. زیرا در صورت یخ زدگی و سرما آب داخل دستگاه تصفیه آب نیز یخ زده و ترکیدن هوزینگ ها و مخزن ها را به دنبال خواهد داشت. در این صورت دیگر دستگاه امکان تعمیر ندارد و باید دستگاه جدیدی جایگزین شود.
بنابراین در هنگام نصب دستگاه تصفیه آب حتما این نکته که در محل درست و مناسبی نصب شود را مدنظر داشته باشید.

6 دلیل مهم برای استفاده از آب تصفیه شده
۱ – حفظ سلامتی خود و خانواده تان
۲ – کمک به کاهش بیماری هایی مانند سرطان ، مشکلات گوارشی و بیماری های قلبی
۳ – از مبتلا شدن به آلزامیر جلوگیری می کند
۴ – حذف ذرات ناشی از لوله های پوسیده و زنگ زده
۵ – تاثیر فوق العاده در طعم چای ، قهوه و غذا
۶ – صرفه جویی در وقت و هزینه ( برای خرید آب معدنی)

شاسی پلاستیکی :

جنس بدنه این نوع شاسی پلاستیکی و ضد زنگ است. شاسی پلاستیکی برای مناطقی که دما و رطوبت بالایی دارند، مانند نواحی شمال و جنوب کشور بسیار مناسب می باشد.

بنابراین افرادی که در استان های شمالی و حنوبی ایران زندگی می کنند، بهترین انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی با شاسی پلاستیکی است.

شاسی فلزی :

جنس رویه این مدل از شاسی ها فلز است. شاسی فلزی برای سایر مناطق کشورمان و نواحی که دارای رطوبت بالایی نیست مناسب است. چون در اثر دما و رطوبت بالا دچار زنگ زدگی می شود.

درنتیجه حتما در زمان انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب به این نکته نیز توجه داشته باشید.

درصورت نیاز به درخواست مشاوره و راهنمایی خرید می توانید با کارشناسان آب مارکت درارتباط باشید.

 

  • هر گالن 3/78 لیتر است.

مسئله مهمی که باید در مورد دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی بیان شود این است، نیاز بودن آنها به تایم خاموشی است. تایم های خاموشی دستگاه که باید بطوراستاندارد رعایت شود، باعث افزایش طول عمر پمپ ها ، ترانس ها و قطعات می شود.
بطوراستاندارد تایم خاموشی دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی حدودا هر60 دقیقه (یک ساعت) روشن بودن دستگاه ، معادل 10الی 15دقیقه تایم خاموشی است.
بطور کلی در هر24ساعت شبانه روز 6 ساعت یا نسبت به 100درصد کارکرد در شبانه روز 25درصد تایم استراحت یا خاموشی باید رعایت شود. دراصل رعایت این استاندارد خاموشی ، ظرفیت خروجی تولید آب تصفیه را 25 درصد کاهش می دهد.

آب شرب (تصفیه نشده) دارای مقادیر قابل توجهی املاح و آلودگی است. این املاح و آلودگی های آب قابل مشاهده نیستند، بلکه تنها بااستفاده از سنجش و آزمایش آب قابلیت تشخیص دارند. همچنین باتوجه به اینکه آب یک منشاء اصلی برای بروز بسیاری از بیماری هاست، امروزه دستگاه های تصفیه آب خانگی جزو وسایل ضروری منازل شده است.

سالم بودن آب در سلامتی و زندگی ما نقش کاملا موثری دارد. بنابراین یکی از وسایل مهم و ضروری در آشپزخانه های منازل که ابعاد معقول و مناسبی دارد، دستگاه تصفیه آب خانگی است. همچنین باتوجه به سلیقه ، ابعاد ، ظاهر و قطعات بکار رفته بسیار متنوع هستند.

 فیلتر مرحله اول فیلتر الیافی یا پلی پروپلین 5 میکرون

پایان عمر فیلتر الیافی یا  پلی پروپلین 5 میکرون را می توانید از تغییر رنگ آن متوجه شوید، که از محفظه شفاف آن مشخص می شود. با تغییر رنگ فیلتر به رنگ قهوه ای تیره تبدیل می شود.

فیلتر مرحله دوم فیلتر کربن پودری یا گرانول

فیلتر مرحله دوم برای بهبود بو و مزه  نامطبوع آب در دستگاه های تصفیه آب نصب می شود.

فیلتر مرحله سوم فیلتر کربن بلاک

فیلتر مرحله سوم از موادی برپایه گیاهی ساخته شده است، که شامل یک محفظه از بهترین نوع کربن فعال می باشد. این فیلتر باعث از بین رفتن آلایندهایی مانند: کلر، فلزات سنگین و مواد شیمیایی می شود.

طول عمر و زمان تعویض فیلترهای مرحله اول، دوم و سوم دستگاه تصفیه آب خانگی باتوجه به میزان مصرف و کیفیت آب بین 3 الی 6 ماه است.

در صورت مشاوره  و درخواست سفارش فیلترهای تصفیه آب می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان آب مارکت درارتباط باشید.