دسته‌بندی نشده

کاهش هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب

کاهش هزینه نگهداری تصفیه آب

نکات مهم در کم کردن هزینه نگهداری تصفیه آب

در این مطلب می خواهیم در رابطه با سوال ” چرا تعویض به موقع فیلتر مهمترین کار در نگهداری دستگاه تصفیه آب است؟ ” با شما صحبت کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. قاعدتا همه این دستگاه را برای حذف ناخالصی های مضر آب و حفظ سلامتی تهیه می کنند. فیلتر های تصفیه آب با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهد. همچنین در صورت عدم تعویض آن ها با فیلتر های جدید، باعث بروز بیماری هایی ( که در مقاله اثرات فلزات سنگین در آب مطرح کردیم) می شوند.

عدم تعوبض به موقع فیلترها


اگر زمان تعویض فیلتر های تصفیه آب گذشته باشد، به دلیل اینکه این فیلتر با گذشت زمان اشباع شده از نا خالصی های مختلف است. احتمال دارد بجای تصفیه آب، خود باعث آلوده تر شدن آب شود.
در این دستگاه ها معمولا فیلتر های ابتدایی به عنوان پیش تصفیه برای فیلتر های بعدی هستند. یعنی اگر نا خالصی خاصی برای فیلتری مضر باشد، این نا خالصی توسط فیلتر قبلی آن حذف می شود.

البته اگر این فیلتر ابتدایی که محافظ فیلتر بعدی خود است، به موقع تعویض نشود و کارایی خود را از دست بدهد مطمعنا باعث از بین رفتن فیلتر بعدی می شود. قابل ذکر است برای اطلاع از زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب، حتما مقاله زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب را مشاهده کنید.

 

کاهش هزینه مالی تصفیه آب

 نکته مهمه دیگری که از نظر مالی وجود دارد این است، که فیلتر های پیش تصفیه گرچه زودتر از فیلتر های اصلی دستگاه نیاز به تعویض دارند. ولی بسیار ارزانتر از فیلتر اصلی دستگاه هستند. اگر این فیلترهای ارزان قیمت به موقع تعویض نشوند، باید چندین برابر هزینه شود تا فیلتر اصلی تعویض شود. پس با رعایت زمان تعویض به موقع فیلترها دیگر نگران هزینه های بی هنگام دستگاه نخواهید شد.

 

امیدوارم با استفاده از این مطلب بتوانید به خوبی از دستگاه تصفیه آب خود با هزینه کمتری نگهداری کنید. جهت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان آب مارکت می توانید از طریق چت آنلاین یا راه های ارتباطی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *