دسته‌بندی نشده

راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

انتخاب دستگاه تصفیه آب

نحوه انتخاب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی آب مارکت باتوجه به نیاز مشتریان طراحی و ساخته می شود. بنابراین مشتریان باید قبل از انتخاب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی مواردی را بررسی و درنظر داشته باشند. مواردی که هر شخصی باید قبل از اقدام به انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی مشخص و در نظر داشته باشد به شرح زیر می باشد:

1) در ابتدا باید سختی آب یا TDS (میزان املاح مضر در آب) را با دستگاه دیجیتالی که آن دستگاه TDS متر یا سختی سنج می نامند. برحسب PPM اندازه گیری کنند .

این موضوع به شما کمک می کند که اگر آب مصرفی شما میزان سختی یا TDS بالایی داشته دارد،  انتخاب دستگاه تصفیه آب متناسب با آن را انجام دهید.

2) آب لوله کشی یا آب چاه

مورد بعدی که قابل ذکر است، آب مصرفی شما آب لوله کشی شهری است یا از آب چاه می باشد؟ همچنین اگر آب ورودی از آب چاه است برای اطلاع از حدود میزان TDS یا سختی آب، می توانید از شوری آب در حد قابل خوردن یا نبودن آن نیز متوجه شوید.

3) مصرف آب تصفیه شده برای شرب است یا مصرف صنعتی؟

از آنجایی که دستگاه های تصفیه آب به دو دسته خانگی و نیمه صنعتی تقسیم می شوند. در واقع جدا از مصرف خانگی برای کارخانه ها، شرکت ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. حتما در هنگام خرید و انتحاب دستگاه تصفیه آب ذکر کنید، که جهت مصرف صنعتی است یا برای مصرف خانگی و شرب می باشد.

4) میزان حداکثر مصرف آب تصفیه شده در 24 ساعت

حداکثرظرفیت تولید (آب تصفیه شده) در دستگاه های نیمه صنعتی را برحسب 24 ساعت شبانه روز محاسبه می کنند. این ظرفیت حداکثری در فرآیند تولید آب تصفیه نسبت به کیفیت آب ورودی به دستگاه با TDSهای مختلف، ظرفیت های تولیدی آب تصفیه متغیری تولید می کند . در واقع مشتریان باید میزان مصرف آب تصفیه شده در طول 24 ساعت شبانه روز  را برای انتخاب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی موردنیاز خود مشخص نمایند.

 

رعایت تایم خاموشی دستگاه تصفیه آب

همچنین مسله مهم دیگری ای که باید بیان شود این است که هر دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی که انتخاب می کنید، نیازبه رعایت تایم های خاموشی دستگاه به طور استاندارد رعایت دارد. رعایت تایم خاموشی دستگاه باعث افزایش طول عمر پمپ ها ، ترانس ها و قطعات می شود. بطور استاندارد تایم خاموشی این مدل حدودا هر 60دقیقه (یک ساعت) روشن بودن دستگاه ، معادل 15دقیقه تایم خاموشی باید لحاظ شود.

بطور کلی برای انتخاب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی باید میزان مصرف آب تصفیه شده در 24 ساعت را با رعایت تایم خاموشی دستگاه در نظر داشت. چون در هر 24 ساعت شبانه روز 6 ساعت یا نسبت به 100درصد کارکرد در شبانه روز 25 درصد تایم استراحت یا خاموشی باید رعایت شود. لازم به ذکر است رعایت استاندارد خاموشی ، ظرفیت خروجی تولید آب تصفیه را 25درصد کاهش می دهد.

مثال: حداکثر ظرفیت تولید آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن با سختی یا TDS های بین ( 0 تا 300 PPM) معادل 756 لیتر می باشد. چنانچه 25 درصد با احتساب تایم خاموشی دستگاه از ظرفیت تولید کم کنیم میزان حدودا 567 لیتر می توان از این مدل دستگاه آب تصفیه شده به دست آورد .

 پیش نیازها جهت نصب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

نکته قابل توجهی که برای خرید و انتخاب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی وجود دارد. داشتن یکسری پیش نیازها که برای کارکرد دستگاه تصفیه آب لازم می باشد:

  • مخزن ذخیره جهت نگهداری آب تصفیه شده
  • لوله سایز2 برای ورودی آب
  • پریزبرق 220ولت تک فاز
  • راه آب برای فاضلاب

 

محل نصب دستگاه تصفیه آب

قابل ذکر است به دلیل صدای کوتاهی که دستگاه تصفیه آب دارد، باید توجه داشته باشید که کجا می خواهید آن را نصب کنید تا باعث اذیت شما نشود. کارشناسان مجموعه آب مارکت با توجه به موارد فوق دستگاهی کاملا متناسب با نیاز شما پیشنهاد می دهند، پس حتما این نکات را در هنگام خرید و انتخاب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی در نظر داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *