راهنمای انتخاب دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی

شرکت نگین تصفیه مهاب با نام تجاری آب مارکت (Abmarket) از جمله شرکت های معروف و بسیار خلاق است که در طراحی و ساخت انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی و نیمه صنعتی تبحر و تجربه خاصی با بهره گیری از علم روز جهانی در سطح کشور و حتی در کشورهای همسایه دارد و این شرکت تاکنون توانسته مدل های موفق و متفاوتی را تولید و روانه بازار ایران و صادرات به کشورهای همسایه کند .
در تمامی مدل های دستگاه تصفیه آب علاوه بر طراحی فیزیکی کم حجم و بهینه، متریال و قطعات با کیفیت فودگرید از بهترین شرکت های تولیدی اروپا و آسیا تحت لیسانس آمریکا ازجمله کشور تایوان ، چین و ایران را نام برد. در این خصوص می توان سهم شرکت های تولیدی ساخت تایوان را بیشترین اجزای تشکیل دهنده در این دستگاه ها دانست. از خصوصیات ویژه و فنی کلیه دستگاه ها علاوه بر طراحی و متریال و قطعات با کیفیت می توان به مونتاژ اصولی و همچنان در ادامه تست های QC ( کنترل کیفیت ) با ابزار و دستگاه های تخصصی نیز بیان کرد.

 

راهنمای انتخاب دستگاه

مواردی که هر شخصی باید قبل از اقدام به خرید در مدل های دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی رعایت نماید به شرح زیر می باشد:
1- در ابتدا باید سختی آب یا همان TDS (میزان املاح مضر در آب) که با دستگاه دیجیتالی که آن دستگاه را TDSمتر می نامند. برحسب PPM اندازه گیری کنند .
2- حداکثرظرفیت تولید (آب تصفیه شده) در دستگاه های نیمه صنعتی را برحسب 24 ساعت شبانه روز محاسبه می کنند و این ظرفیت حداکثری در فرآیند تولیدآب تصفیه نسبت به کیفیت آب ورودی به دستگاه با TDSهای مختلف، نیز ظرفیت های تولیدی آب تصفیه متغیری تولید می کند .

 

بعنوان مثال :

ظرفیت اسمی دستگاه 200 گالن مدل RO200GP36m نسبت به گالن G200 که هر گالن 3.78 لیتر میباشد که در طول 24 ساعت شبانه روز 756 لیترآب تصفیه شده تولید می کند. البته این 756 لیتر بدون احتساب تایم خاموشی دستگاه میباشد در این مدل دستگاه فرآیند تصفیه با کیفیت 98درصد ریجکشن(درصد خالص تصفیه ) انجام میگیرد و در ادامه مسله مهم دیگه ای که باید بیان شود این است که هر دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی که انتخاب می کنید نیاز دارد تایم های خاموشی دستگاه به طور استاندارد رعایت شود که باعث افزایش طول عمر پمپ ها ، ترانس ها و قطعات شود. بطور استاندارد تایم خاموشی این مدل حدودا هر 60دقیقه(یک ساعت) روشن بودن دستگاه ، معادل 15دقیقه تایم خاموشی باید لحاظ شود یا بطور کلی در هر24ساعت شبانه روز 6 ساعت یا نسبت به 100درصد کارکرد در شبانه روز 25درصد تایم استراحت یا خاموشی باید رعایت شود که نیز رعایت این استاندارد خاموشی ، ظرفیت خروجی تولید آب تصفیه رو 25درصد کاهش می دهد.

بطور مثال: حداکثر ظرفیت تولید آب تصفیه شده در این مدل دستگاه با سختی یا TDSهای بین( 0 تا 300 PPM) معادل 756 لیتر می باشد که چنانچه 25درصد با احتساب تایم خاموشی دستگاه از ظرفیت تولید کم کنیم چیزی حدود 567 لیتر می توان از این مدل دستگاه آب تصفیه شده به دست آورد .

 

یکی دیگر از مواردی که در روش ro (اسمز معکوس) در دستگاه های خانگی و نیمه صنعتی و صنعتی دارای وجه مشترک هستند و در همه دستگاه ها یکسان می باشد فاضلاب یا همان دور ریز آب (پس آب ) هستش .
مقدار حجم ورودی آب که به دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی وارد می شود پس از عبور از فیلترهای 3مرحله ای پیش تصفیه ودر فرآیند تصفیه فیلتر شده و سپس در ادامه فرآیند به مرحله چهارم(ممبران) که فیلتر اصلی دستگاه نیز گفته می شود می رسد ، در این مرحله آب ورودی پس از عبور ازغشای این فیلتر به دو بخش آب تصفیه و فاضلاب تقسیم می شود .آب فاضلاب همان آبی است که در دستگاه پس از عبور از محدود کننده از طریق شیلنگ هایی به لوله های فاضلاب انتقال داده می شود > و قابل ذکر است : هرچه TDS آب ورودی به دستگاه برحسب PPM بالاتر باشد دستگاه بطور اتومات و کاملا هوشمندانه دور ریز فاضلاب را مدیریت کرده و به لوله های فاضلاب انتقال می دهد و در نتیجه ، هر چه آب املاح مضر زیاد تری داشته باشد دور ریز فاضلاب آن بیشتر و به مراتب آب تصفیه کمتری خروج پیدا می کند و بالعکس هر چی آب تمیزتر باشد به مراتب دور ریز فاضلاب کم و آب تصفیه شده بیشتر خروج می دهد .

 

چنانچه توضیحات فوق شما را برای انتخاب بهینه دستگاه نتوانسته کمک کند می توانید از جدول انتخاب نوع مدل دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی که در زیر این متن آمده کمک بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

جهت دریافت فایل کامل جدول انتخاب انواع دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی می توانید از طریق چت آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.